اینترنت چیست؛ تعریف اینترنت به زبان ساده – ایران هاست

رایانههایی که مورد استفاده قرار میگرفتند عمدتا رایانههای اصلی و بزرگ بودند که در کارخانههای بزرگ به آنها نیاز بود و رایانههای کوچک با هزینهای بالغ بر یک میلیون دلار و در هر ماه کمتر از انگشتان دست به فروش میرسیدند. کیس هایی که در آنها قطعات دست دوم استفاده شده باشد کیس استوک نامیده می شوند. جنگ طولانی با اینتل بر سر حق ساخت طرحهای x86 باعث تخلیه منابع AMD شد و وضعیت شرکت هم با قرارداد شرکت Cyrix با شریک ریخته گری IBM (که تراشههای طراحی Cyrix را با نام IBM و با هزینه کمتری فروخت) بسیار بدتر شد.

شرکت Cyrix به عنوان یک شرکت سخت کوش و محبوب در بازار پردازندهها شناخته شد و توانست با آینده نگری و عملکرد بسیار عالی، از این جنگ زنده بیرون بیاید. در حالی که تجارت سخت افزار رایانه از طریق استراتژیهای شرورانه پیش میرفت، جنگ برای برتری در بازار نرم افزار از شدت کمتری برخوردار نبود. هر دو گام هایی بسیار تکاملی بودند، و هر دو سازگاری سابق با نرم افزار و سخت افزاری که برای PC اولیه توسعه یافته بود را حفظ کرده بودند، XT به دلایل زیادی قابل توجه بود: اول آنکه اولین کامپیوتر شخصی مجهز به هارد دیسک استاندارد بود (به ظرفیت 10 مگابایت)، و دوم آنکه همراه خود اسلات ISA باریک تری را معرفی کرد که از آن پس به یک استاندارد بدل شد.

رایانه بعدی AT نام داشت که از XT قابل توجه تر بود: اولین کامپیوتری بود که از پردازنده جدید و متحول شده اینتل با کد 80286 در آن استفاده شده بود (که با خود اسلات توسعه ای ISA 16 بیتی را معرفی کرد و امکان استفاده از حافظه رم را به حداکثر 16 مگابایت افزایش داد)، و در دراز مدت تبدیل به شکل دهنده اصلی رایانه ها مدل AT شد. با گسترش تحقیقات، دادهها و تقسیم زمان و انعکاس آنچه مصرف کننده عادی میخواهد (ایمیل ، خرید آنلاین و تعامل با جامعه بزرگتر)، مرورگرهای وب به یک تجارت بزرگ تبدیل شدند.

موفقیت بزرگ VisiCalc، دو قطب این تجارت را به مخالفان سرسخت یکدیگر در دادگاه تبدیل کرده بود. به دستور آرتور راک، این دادخواست شرکت سرمایه گذاریای که سرمایه اولیه آن شرکت را تأمین کرده بود هم هدف حملات اینتل قرار گرفت و به طرز عجیبی گوردون مور اینتل را به عنوان یک سرمایه گذار معرفی میکرد. اتفاق بدتر برای AMD این بود که قرارداد اصلی مجوز امضا شده با اینتل قرار بود در تاریخ 31 دسامبر 1996 منقضی شود.

اینترنت مجموعه ای از شبکه های مجتمع عظیم است که بر اساس توافق در NAPها به هم پیوسته اند. آی بی ام نسخه ای از PC با کد jr را منتشرکرد، یک کامپیوتر خانگی ارزان قیمت و به طور منطقی موفق، و سپس کامپیوتر شخصی عالی Convertible، از اولین لپ تاپ های تاریخ رایانه (به وزن 13 پوند یا حدودا 6 کیلوگرم!) که در خود 3 عدد درایو فلاپی یک دوم اینچی داشت.

تا سال 2002 استفاده از اینترنت اکسپلورر در حدود 96٪ به اوج خود رسیده بود و تا یک دهه دیگر همچنان رهبر صنعت باقی میماند تا اینکه تغییر اساسی در درک رایانش شخصی توازن قدرت را تغییر داد. نرم افزار اینترنت اکسپلورر با ویندوز، مایکروسافت را قادر ساخت تا طی سه سال سهام بازار Netscape را ببلعد. با این حال، این روند (بخاطر روند طولانی مدت ضد اعتماد اتحادیه اروپا و وزارت دادگستری ایالات متحده به دلیل استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز، ایجاد مشکل در استفاده از مرورگر شخص ثالث در ویندوز و تهدید به برداشتن ویندوز Compaq) با تهدید روبرو شد.

با این حال، داستان همچنان ادامه دارد! در هر صورت در سال جاری یا آینده، تلفن های هوشمند از فروش رایانه های شخصی پیشی گرفته، و با توجه به اینکه فروش 16 میلیون تبلت در سال 2011 پیش بینی شده است، عده کمی می توانند این واقعیت را که رایانه های شخصی ممکن است به نهایت خود رسیده و انحطاط تدریجی و فقدان سودمندی آنها آغاز شده است را انکار کنند. 7. شبکه های فرا منطقه ای را شرح دهید ؟

از طرفی شرکت AMD مبلغ 10میلیون دلار ( بخاطر مجوز حق ساخت 386 در 1993) و همچنین 18 میلیون دلار به خاطر مجوز حق ساخت 486 دریافت کرد و تا 20 درصد تراشههای x86 خود را برون سپاری کرد. فکس مودم کارتی است که در اسلاتهای مادربورد نصب شده و برای برقراری ارتباط بین کامپیوترها استفاده شده و کامپیوترها را مجهز به امکانات ارسال و دریافت فکسهای معمولی با کیفیت بالا و حتی رنگی می کند علاوه بر این جهت دریافت و ارسال اطلاعات کامپیوتری مانند فایل صدا و فایل اطلاعاتی و غیره توسط خطوط مخابراتی به کار می رود.

می توان گفت اینترنت مانند جریان برق برای روشن شدن یک لامپ است! ابتدا یک بار پرینتر و کامپیوتر (لپ تاپ یا دسکتاپ) خود را خاموش و روشن کنید. بعد از این که شما نیاز خود از کامپیوتر را مشخص کردید می توانید با کارشناسان استوک شاپ تماس بگیرید تا شما را برای خرید بهترین کیس متناسب با نیازتان راهنمایی کنیم . این موضوع بسته به الگوریتمهایی که توسط رمزارزها مورد استفاده قرار میگیرند و باتوجه به اینکه حجم حافظه و قدرت محاسبهی متفاوتی برای استخراج دارند، میتواند متفاوت باشد. در بازی Evoland هدایت کارکتری دوست داشتنی با نام دلخواه بر عهده شما قرار داده می شود که همانند ماشین زمان در تاریخ بازی های ویدئویی سفر می کنید.

در سپتامبر 1984 وقتی مطبوعات از جری سندرز پرسیدند که چگونه شرکت AMD توانست EEPROM های دارای مجوز اینتل را سریعتر از خود اینتل به بازار عرضه کند، روابط اینتل با AMD به صورت آشکارا خصمانه شد. اهداف كوتاه، میان مدت و بلند مدت استراتژیك مشخصی را تعیین كرد و نتیجه آن نجات یافتن مایکروسافت بود. استفاده بیش از حد از نام و IP شرکت (که Fairchild در آن با شکست ناکامی روبرو شده بود) و برجسته کردن آن از اهداف اصلی مدیران اینتل شده بود و از آن به عنوان روشی برای بازاریابی و سود بیشتر در بازار بهره میبرد و از طرف دیگر مانع جدا شدن افراد از شرکت و تاسیس شرکت جدید شوند.

مادربردهای و منبع تغذیه و کارت های توسعه ای برای بیش از 20 سال به شکل استاندارد کیس خوابیده تولید شدند ، تا زمانی که اینتل بالاخره جانشین آن، ATX. موقعیت بازار NexGen با توسعه اینتل، سرعت بالای کلاک پردازندهها و با کاهش سریع مدلهای قبلی، بیش از پیش خطرناک شد. این موضوع بخاطر پاسخگویی بهتر لایه ترجمهای که برای برقراری ارتباط استفاده شده بود، امکان استفاده از آن در بسیاری از معماریها (تا در صورت شکست معماریهای مختلف مانند محافظی در برابر عدم موفقیت IBM و مایکروسافت در بازار عمل کند) وجود داشته باشد.

شرکت NexGen یکی دیگر از بازیگران جانبی بازار پردازنده بود زیرا تراشههای آن (مانند Cyrix) از IP اینتل استفاده نمیکنند و کاملاً از طراحی خاص خودشان بهره میبرند. بر روی آن سوار میشوند و قطعههای بسیار کاربردی و مهم دیجیتالی نظیر بایوس (BIOS) در آن قرار گرفتهاند. ۱۵٫ سپس باید بخش Devices را انتخاب نمایید این برگه در سمت چپ صفحه نمایش قرار دارد. در برخی از نظام های حقوقی ، استفاده از نرم افزارهای دیگر برای ایجاد نرم افزارهای سازگار و مکمل که قابلیت ها و ظرفیت ها یا کاربری جدید ایجاد کند بلا مانع است و نقض حقوق پدیدآورنده نرم افزارهای دیگر محسوب نمی شود؛ مشروط بر اینکه پدیدآورنده نرم افزار سازگار و مکمل، رضایت کتبی پدیدآورندگان نرم افزارهایی که برای نخستین بار درآن کشور، تولید شده است را گرفته باشد.

0 دیدگاه دربارهٔ «اینترنت چیست؛ تعریف اینترنت به زبان ساده – ایران هاست;

دیدگاهتان را بنویسید