سوالات شبکه به همراه پاسخ

کسی نیست که بازی gta 5 را نشناسد، این بازی برگرفته از نسخه کامپیوتری بازی اصلی می باشد که با همان کیفیت و همان سبک برای سیستم عامل اندروید طراحی شده که دارای گرافیک فوق العاده بالا و خیره کننده ای می باشد. تمامی کیس ها و مانیتورها از نظر بدنه کیفیت بالایی داشته و قطعات معیوب هر برند با قطعات اورجینال تعویض شده است. در اواخر سال 1996، استراتژی جدید مادربرد اینتل امکان تولید 40 میلیون چیپست از کل 71.4 میلیون قطعه تولید شده را فراهم کرد و تولید کنندگان ارزان قیمت چیپست را به بازنشستگی پیش از موعد محکوم کرد و کیفیت کلی اجزای موجود را افزایش داد.

البته به یاد داشته باشید که گاهی اتصال کوتاه، خرابی یک قطعه و کشیدن جریان بیش از حد نیز میتواند چنین مشکلاتی را در سیستم پدید آورد. مشتریان اینتل (با توجه به سرمایهگذاری و تبلیغات سیع این شرکت) انتظار داشتند که اینتل با پذیرفتن اشتباه خود، این تراشهها را از آنها پس بگیرد در صورتی که اینتل چنین قصدی نداشت. پیگیری AMD سبب شد تا تراشه بعدی با نام K6، همان چیزی باشد که همه انتظارش را داشتند. در مارس 1996 شرکت AMD موفق شد پردازنده کلاس 586 خود را وارد بازار کند. نبردی که عمدتا توسط 37.5٪ پرداخت حق امتیاز خرده فروشی و 50٪ برای نسخههای OEM که ناشر نرم افزار شخصی (بعدا VisiCorp نامیده شد) بدهکار بود، ایجاد شد.

این کمپین بیشتر برای به حاشیه بردن کلاس 286 (هریس، AMD ، IBM، فوجیتسو و زیمنس) برای فروش 386 اینتل طراحی شده است و به سرعت در ذهن مصرف کننده ثابت کرد که شرکتهایی که 286 را تحت فشار قرار میدادند (از جمله شرکای OEM خود اینتل) تکنولوژی منسوخ را میفروختند. با این حال در این سایتها کامپیوترها توسط افراد متفرقه به فروش میرسند و هر فروشنده نیز قوانین خودش را دارد. بهنظر شری ترکل (1995) افراد خودشان را در ارتباط کامپیوتر واسط دوباره میسازند. طبیعی است که تمامی افراد علاقهمند به راهاندازی فروشگاه خدمات کامپیوتری تجربه و مهارتهای خاصی درد این زمینه دارند، اما سطح دانش و جزئیات تخصص و تجربه شما میتواند برگ برندهتان باشد.

نوعی تکنولوژی است که تمام محتوای یک صفحه را بدون هیچ طراحی خاصی و با یک قالب ساده به شما نمایش میدهد. اولین موج طراحی واقعی لپتاپ، با سیستم مجهز به پردازنده اینتل، صفحه نمایش LCD تاشو و بدون نور پس زمینه بود که معمولاً قادر به نمایش چهار تا هشت سطر متن بود. تصویب استانداردهای مشترک (به ویژه TCP / IP و HTTP) و تشویق تجاریسازی اینترنت تا آن زمان به طور عمده توسط بودجه دولت افزایش یافته بود.

با گسترش تحقیقات، دادهها و تقسیم زمان و انعکاس آنچه مصرف کننده عادی میخواهد (ایمیل ، خرید آنلاین و تعامل با جامعه بزرگتر)، مرورگرهای وب به یک تجارت بزرگ تبدیل شدند. موفقیت بزرگ VisiCalc، دو قطب این تجارت را به مخالفان سرسخت یکدیگر در دادگاه تبدیل کرده بود. Marc Andreessen (توسعه دهنده Mosaic) Netscape را تأسیس کرد و Netscape Navigator با بیش از 80٪ سهم بازار در اولین سال معرفی، به سرعت به مرورگر اصلی تبدیل شد. تنها در سال 1981 بود که اولین IBM PC 5150 با فروش چند میلیون نسخه به محصول انبوه کامپیوتر های شخصی تبدیل شد.

زیرا فروش رایانههای شخصی از مرز 100 میلیون دستگاه در سال عبور کرده بود و سهم بیشتری گریبان AMD را گرفته بود. شرکت NexGen یکی دیگر از بازیگران جانبی بازار پردازنده بود زیرا تراشههای آن (مانند Cyrix) از IP اینتل استفاده نمیکنند و کاملاً از طراحی خاص خودشان بهره میبرند. جنگ طولانی با اینتل بر سر حق ساخت طرحهای x86 باعث تخلیه منابع AMD شد و وضعیت شرکت هم با قرارداد شرکت Cyrix با شریک ریخته گری IBM (که تراشههای طراحی Cyrix را با نام IBM و با هزینه کمتری فروخت) بسیار بدتر شد.

پردازندهNexGen (Nx686) بدون پول و وقت این شرکت راکد مانده بود اما AMD از راه رسید و این شرکت را برای توسعه پروژه K6 کلاس 686 خود خریداری کرد. فروش رایانههای شخصی در پشت برنامههای بهره وری خانگی و بازار در حال توسعه گرافیک سه بعدی، بیش از 10 درصد در سال رشد میکرد، که با ورود هیئت مدیره 3dfx Voodoo Graphics و بازیهای بزرگی مانند Valve’s Half-Life در 1998، شکوفا شد. اگرچه Hewlett-Packard HP-110 نیز شامل یک حالت گرافیکی 480×120 پیکسل (480×200 با HP-110 Plus) بود و GriD Compass 1101 320×240 نیز با قیمت 8000 تا 10 هزار دلار به فروش میرسید.

بعداً مایکروسافت برای جلوگیری از پیگرد قانونی، 8 میلیون دلار به Spyglass پرداخت کرد. پس از تصدی ریاست شرکت توسط جیم مانزی و برای تضمین رشد شرکت برای حفظ موقعیت خود، آن شرکت هم به الگوی مشابه اینتل یعنی دادرسی رسید. این شرکت با مبارزات طولانی مدت “Intel Inside” خود، بازاریابی Red X را گسترش میدهد که باعث میشود تا مارک Intel به عنوان تنها انتخاب مشتری در مواجهه با انواع فروشندگان سیستم معرفی شود. K6-II با عملکرد بهتر و البته قیمت دوستانه خود، بر بازار دسکتاپ زیر 1000 دلار تسلط پیدا کرد و در اولین سه ماهه کامل فروش خود از Celeron اینتل و Cyrix’s MII پیشی گرفت.

اینتل 100 میلیون دلار برای تولید 386 هزینه کرد، اما به طور کلی بازار صنعتی آن زمان به دلیل هزینه کم و تعداد فروشندگان ارائه دهنده، عاشق 286 بود که با هزینه 141 دلار ساخته میشد.(مقایسه کنید با 34 دلار برای 286 و قیمت 900 دلاری تراشه 386). سری 386 نشان دهنده افزایش چشمگیر هزینه برای صنعتی است که برای محاسبات 32 بیتی کاملا آماده نیست. شرکت HP برای ساخت این کامپیوتر بعضی از ویژگی های Programma 101 رو کپی برداری کرده بود – مثه کارت مغناطیسی و معماری دستگاه – به همین دلیل شرکت Olivetti از شرکت HP شکایت کرد و دادگاه شرکت HP رو به پرداخت 900 هزار دلار به عنوان حق امتیاز این تکنولوژی ها محکوم کرد !

با کشف اشتباهات جدول جستجوی پردازنده های پنتیوم در ژوئن 1994 توسط دکتر توماس نیکلی (کمی بیشتر از یک سال پس از معرفی معماری این تراشه)، تمام تلاشهای اینتل در آستانه نابود بود. بعضی هم دارای سنسور حرارتی می باشند که جدول بندی هایی را مطابق با دمای پردازنده نگهداری می کند و سرعت فن کولر cpu را تنظیم می کند. در نتیجه اینتل در سال بعد رشد 31 درصدی در بازار نیمه هادی را تجربه کرد و سهم بازار CPU خود را به 77٪ در سراسر جهان و 82٪ افزایش درآمد خود پاسخ داد.

دیدگاهتان را بنویسید