مترجم ها (Interpreters) برنامه ها را اجرا می کنند

طراحی سطح بالا: این دومین لایه طراحی است که بر چگونگی پیاده سازی سیستم به همراه تمام اجزای آن در قالبهای ماژولهایی که توسط یک پشته نرم افزار پشتیبانی میشوند ، تمرکز دارد. از آنجایی که مینی کامپیوتر مناسب جهت مراکز ورود اطلاعات می باشد، در تعداد زیاد و با حداقل نیازمندی به سخت افزارهای شبکه، قابل پیاده سازی در انواع بسترهای حتی قدیمی تر و کندتر شبکه در مراکز ورود اطلاعات است. در یک شبکه کامپیوتری ، افراد می تونن خیلی راحت فایل ها ، پوشه ها و حتی نرم افزار ها شون رو به اشتراک بذارن .

INI و سه فایل مهم Boot.INI،System.INI و Win.INI توضیح دهیم.فایلهای INI(tilization): این فایلها مخصوص نگهداری تنظیمات اولیه و پیکربندی ویندوز هستند و Registry ویندوز با آنها کار میکند، هر نرم افزاری که اطلاعات و تنظیمات خودش را برای اجرا دردفعات بعدی ذخیره میکند نیز از فایلهای مخصوص به خودش با این پسوند استفاده میکند. نرم افزار پیش روی شما به عنوان یکی از بهترین محصولات موجود در زمینه مدیریت و انتقال اطلاعات میان دستگاه های نام برده می باشد. به عنوان مثال، یک کتابخانه DOM در آن وجود دارد که برای کار با عناصر HTML در p5.js موجود است؛ میتوان به وبکم دسترسی داشت و همچنین یک کتابخانه صوتی برای تولید موسیقی یا دریافت صدا از میکروفن در p5.js وجود دارد.

یکی دیگر از مشکلات اساسی کامپیوتر کوانتومی، چگونگی ارسال و دریافت اطلاعات از آن است. تا پیش از تولد اینترنت ، خیلی از مرسولات نرم افزاری هم به صورت فیزیکی ارسال میشدن . با استفاده از شبکه میشه منابع سخت افزاری رو به اشتراک گذاشت و هزینه ها رو کاهش داد ؛ مثلا در یک واحد اداری که 20 نفر دارن کار میکنن اصلا مقرون به صرفه نیست که برای هر کارمند یه پرینتر بخریم ( هزینه خرید و نگه داری 20 تا پرینتر خیلی زیاده ) بلکه با خرید یک پرینتر و به اشتراک گذاشتن اون پرینتر در شبکه همه کارمندان می تونن ازش استفاده کنن .

شبکه های کامپیوتری نه تنها در صرفه جویی زمان به ما کمک میکنن بلکه هزینه ها رو هم تا حد بسیار زیادی کاهش میدن . حال اگر دیسک درایو کامپیوتر شما که فولدر درایور پرینت روی آن است فضای کمی داشته باشد، در زمان ترجمه دستورات پرینت در فایلهای حجیم و با تعداد بالا، این درایو پر شده و به شما خطای فضا را نمایش میدهد. با این حال هنوز هم این سیستم جزو برترین های این حوزه محسوب میشود. بدون شک در حال حاضر IBM پیشتاز ابرکامپیوترها به حساب محسوب میشود. در واقع زمانی که در حال کار با دستگاههای الکترونیکی مانند کامپیوتر یا موبایلتان هستید.

به هر حال در این مطلب من قصد دارم فقط درباره شبکه های کامپیوتری صحبت کنم . در صورتیکه قصد استفاده از فلاپی درایو و یا یک پورت موازی و … یعنی هر کسی که در اون شبکه باشه می تونه برای پرینتر فایلی رو ارسال کنه تا چاپ بشه . اطلاعات شما در سرور ذخیره میشه و هر چند بار که نیاز باشه ( در هر ساعت از شبانه روز ) می تونه برای مقصد ارسال بشه . قدرتمندترین ابر رایانه در جهان امروز Summit است که توسط IBM برای آزمایشگاه ملی اوک ریج وزارت انرژی ایالات متحده در تنسی ساخته شده است.

Summit با هشت برابر سرعت سریع ترین ابر کامپیوتر قبلی امریکا، یک پیشرفت بزرگ برای این کشور و حتی جهان به حساب می آید. در یک کشور اروپایی و بسیاری از مناطق دیگر دنیا، یک گوشی، لپ تاپ یا حتی خودرو کارکرده و استوک، بسیار ارزانتر از نمونه نو است. هر بازی 10 دقیقه ای شما را در مقابل 49 بازیکن دیگر قرار می دهد که همه به دنبال بقا هستند. بچه که بودم ( حدود 20 سال پیش ) یادمه اگر کسی میخواست چنتا عکس رو از شهر خودش برای یه شهر دیگه بفرسته لزوما باید از پست استفاده میکرد اما الان به لطف شبکه های کامپیوتری فقط با چند تا کلیک می تونید چندین عکس رو با کیفیت بسیار خوب و فقط در چند دقیقه برای هر کسی در هر جای دنیا ارسال کنید .

به چنین تراشههایی که چندین وظیفه مختلف را انجام میدهند SoC یا سامانه روی یک تراشه گفته میشود. شبکه یک اتصال چند منظوره است که به یک کامپیوتر واحد اجازه میدهد کارهای بیشتری انجام دهد. این سوپر کامپیوتر دارای 1,572,480 هسته است که توسط پردازندههای IBM Powe9 تهیه شده و توسط شتاب دهنده های Nvidia Volta GV100 تقویت شده است. این ابر کامپیوتر معادل دو زمین بسکتبال را اشغال می کند و به لطف 2.41 میلیون هسته خود به عملکرد بینظیر 148.6 پتالفاپ می رسد.

مهندسان کامپیوتر سعی می کنند با استفاده از دانش خود دنیا را تبدیل به جای بهتری برای زندگی کنند. شبکه های کامپوتری مزایای زیادی دارن و همه ما می دونیم که بدون شبکه های کامپیوتری نمی تونیم زندگی عادی داشته باشیم و قطعا دچار دردسر های زیادی میشیم . مثلا فرم­های روی وب­سایت که اطلاعات زیادی از کاربر درخواست می­کنند یا تبلیغ­های فراوان در صفحه، نمونه­هایی هستند که باعث ایجاد Friction در مخاطب و در نتیجه فراری دادن او می­شوند.

کمتر از:در برابر امتحان این شرایط کامپیوتر ارزشها را مقایسه می کندو معین می کند کدام کمتر از بقیه است.برای مثال اگر سرعت در یک تصادف رانندگی کمتر ازسه نرخ بیمه 425 دلار در غیر این صورت 500 دلار است. اما مشکلات دیگری هم ممکن است برای دستگاه آیفون شما در طی زمان رخ دهد برای مثال بسیاری از کاربران با مشکل سیاه شدن صفحه آیفون مواجه شده اند. این مسئله از دو جهت میتونه موجب صرفه جویی در زمان بشه .

شبکه عبارتست از مجموعه یا سیستم درون پیوندی(interconnected) انسانی یا فیزیکی که دسترسی به قابلیت یا توانایی خاصی را در محدوده ای از مکان و زمان فراهم می کند و در حالت مطلوب محدودیت مکانی و زمانی ندارد. قطعات کوچکی از کدها هستند که امکان خواندن و نگهداری کوکیها را برای وبسایت فراهم میکنند. همونطور که می دونید الان شبکه جهانی اینترنت این امکان رو فراهم کرده تا همه کامپیوتر های جهان ( موبایل ، تبلت و… ) بتونن با هم در ارتباط باشن . این ابر رایانه در تحقیقاتی مانند شبیه سازی تولد و گسترش جهان با استفاده از 10 میلیارد ذره دیجیتال شرکت کرده است.

در سپتامبر 2019 به عنوان سریعترین ابرکامپیوتر جهان که در یک دانشگاه قرار دارد، رونمایی شد. مهم ترین اصل در هر شبکه ای ، اشتراک گذاری و تبادل اطلاعاته . برای تشکیل یک شبکه کامپیوتری 2 تا شرط لازمه : اول اینکه این دو یا چند کامپیوتر باید به وسیله یک رسانه فیزیکی ( رابط ) مثه کابل بهم متصل باشن و دوم اینکه این کامپیوتر ها باید با هم تبادل اطلاعات داشته باشن چون اصلا هدف اصلی شبکه های کامپیوتری تبادل و اشتراک گذاری اطلاعاته . شبکه های کامپیوتری تمام موجودیت هایی که ماهیت نرم افزاری دارن ( مثه نامه ، عکس ، صوت ، ویدیو و … ) رو از طریق شبکه ارسال میکن .

هدف اصلی و مهم ترین مزیت شبکه های کامپیوتری اشتراک گذاری اطلاعات و امکانات نرم افزاریه . با اشتراک گذاری اطلاعات در بین اعضای مجموعه ، هدف مشخص شده با سرعت و دقت بیشتری تحقق پیدا میکنه . شبکه ( یا به انگلیسی Network ) در واقع مجموعه از افراد یا اشیاست که برای رسیدن به هدف خاصی به طور کاملا برنامه ریزی شده و هوشمند با هم کار میکنن . این ظرفیت محاسباتی بسیار بالا در رشته های اختر فیزیک، علم مواد، انرژی، ژنومیک و الگوبرداری از بلایای طبیعی مفید واقع خواهد شد. در واقع در طی این مرحله دستوراتی که پردازندهه باید اجرا کند از حافظه خوانده می شوند.

در این مرحله شما میتوانید نام درایو را به نام مورد نظر خود تغییر دهید. اولین سیستم عامل پرکاربرد از این نوع، برنامه کنترل میکروکامپیوترها (CP/M) بود که در اواسط دهه 1970 توسعه یافت. شرکت Microsoft تصمیم گرفت تا DirectX را از طریق برنامه XNA راحت تر در اختیار توسعه دهندگان مستقل قرار دهد، اما موق نبود. تصور کنید که یک شرکت به یک ISP یکی شده است(corporate). در اواسط سال ۱۳۸۷، کنسرسیوم غیرانتفاعی به نام «گروه کرونوس» (Khronos Group)، «کارگروه WebGL» را راهاندازی کردند.

تسوزه هم در سال ۱۹۳۸ نخستین رایانه خود را به نام Z۱ ساخت که البته قابلیت برنامهنویسی نداشت. این سوپر کامپیوتر بر خلاف سایر دستگاه های هم رده خود، فاقد تراشه شتاب دهنده است و سرعت پردازنده آن به 93.0 پتافلاپ میرسد. نکته دیگر این است که باید توجه کنید CPU دارای چه معماری است و متناسب با پردازنده خود، نوع و میزان رم را مشخص کنید. این ترانزیستورها که 60 هزار بار کوچکتر از یک تار موی انسان هستند، به پردازنده در انجام محاسباتی که برای اجرای برنامهها نیاز است کمک میکنند.

از دوران باستان، دستگاه های دستی ساده مثل چرتکه، به افراد در حساب کمک میکرند. در گزارشی که در یکی از سایت ها در اینترنت منتشر کرده بود شرکت ال جی اعلام کرده است که انتظار دارد استفاده از این کامپیوترها در مدارس ، هتل ها و مراکز ارتباطی وسیع شود. ابرکامپیوتر frontera توسط شرکت Dell ساخته شده است و در مرکز محاسبات پیشرفته دانشگاه تگزاس قرار گرفته است. در حالی که یک روتر اطلاعات را بین شبکه ها می فرستد ، یک سوئیچ اطلاعات را بین گره های یک شبکه(نود های شبکه) واحد ارسال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید