نکته هایی برای انتخاب یک لپ تاپ مخصوص بازی

در ادامه نیز برخی راهمایی ها را برای تصمیم گیری و انتخاب هرچه بهتر شما در خرید لپ تاپ مناسب کار های گرافیکی انجام داده ایم. مستر نکست با تحقیق و جستجوی بسیار توانسته بر اساس نوع استفاده ی شما از لپ تاپ در دوران دانشجویی، به یک دسته بندی منظم برسد که آنرا در ادامه ی این مطلب به شما ارایه داده ایم. در واقع حافظه رم را مانند یک سبد در نظر بگیرید که برای نگهداری دستورالعملهای برنامه از آن استفاده میشود.

به عبارتی میتوان گفت سی پی یو همان مغز لپ تاپ است و شرکتهای سازنده آن برای اینکه CPU عملکرد مناسبی داشته باشد هر ساله بروزرسانیهایی را برای آن ارائه میدهند. CPU وظیفه مدیریت میلیونها بیت اطلاعات را بر عهده دارد. کارت گرافیک در سیستم شما وظیفه مدیریت و اجرای بازیها و امور گرافیکی را دارد. به عبارت دیگر برای فعال کردن سیم کارت در لپ تاپ به یک کارت WWAN نیاز دارید. برای گیمرهایی که توان پرداخت هزینه زیاد برای لپتاپی مثل Omen را ندارند، اچپی، سری پاویلیون گیمینگ را معرفی کرد؛ که امکانات خوبی را در قالب لپتاپی میانرده ارائه میدهند.

با خرید لپ تاپ دارای گرافیک یکپارچه (بدون گرافیک مجزا) میتوانید هزینه بیشتری به پردازنده اختصاص دهید که برای برنامه نویسی مهمتر است. البته میتوانید به پست های بهترین لپ تاپ تا 15 میلیون و بهترین لپ تاپ تا 10 میلیون تومان مراجعه کنید تا با مدل های ارازن تر هم آشنا شوید. این گروه که قیمت بالایی (حدود ۵ میلیون تومان یا بیشتر) دارند معمولا دارای اندازه و وزن بزرگی هستند که همین ویژگی موجب دشواری در جا به جایی آنها میشود.

اما بهترین لپ تاپ های گیمینگ 2021 در بازار ایران و جهان همگی بالای 40 میلیون تومان قیمت دارند و با پردازندههای جدیدتر و قدرتمندتری که میتوانند تقریبا تمام بازیها را با بالاترین کیفیت اجرا کنند بفروش میرسند. پردازندههای جدید ممکن است سرعت کمتری (به گیگاهرتز) نسبت به پردازندههای قدیمی داشته باشند، اما در واقع سریعتر هستند. تردیدی نیست که دنیای پیسیهای مخصوصِ بازی بر خلاف پیسیهای اداری همچنان قدرتمند و پویا به پیش میرود و هر سال هم سازندگان قطعات و لوازم جانبی سعی میکنند با خلق ایدههای جدید و ابداعات نوآورانه، کاربران را بیش از پیش به خرید محصولاتشان ترغیب کنند.

سعی کنید نمایشگر لپ تاپی که برای برنامه نویسی انتخاب میکنید کوچک نباشد، زیرا چند ماه بعد احتمالا از خرید خود پشیمان خواهید شد! معمولا برای کاربری برنامه نویسی، کارت گرافیک اهمیت چندانی ندارد. این کارت ها به سادگی نسخه های قبل، راه حل های گرافیکی را که برای استفاده از انرژی بهینه شده هموار کرده اند، به طور صحیح خنثی می کنند و از طرح های پیشرفته حرارتی و الکتریکی بهره مند می شوند، نه به این منظور که آن ها (کارت های گرافیک) بی سر و صدا شروع به کار می کنند.

ابتدا راه انداز بی سیم و سپس راه انداز چیپست را بررسی کنید. برای اینکه بدانید شارژ باتری لپ تاپ چقدر برای شما اهمیت دارد، باید ابتدا مکان استفاده از لپ تاپ خود را مشخص کنید. در واقع اطلاعاتی را که کامپیوتر برای انجام دستورات و عملکردها به آن نیاز دارد، در رم دستگاه ذخیره میشود. توافق نامه های اجتناب ناپذیری برای ساخت و طراحی قطعات در یک شاسی نوت بوک نسبتا کوچک وجود دارد، این قطعات باید به صورتی قرار بگیرند تا در زمان استفاده ی طولانی مدت داغ نکنند و آسیبی به آن ها وارد نشود.

فرآیند برنامه نویسی شامل نشستن طولانی مدت در مقابل صفحه کامپیوتر است. در این روش باید در قسمت جستجوی ویندوز، عبارت Change mouse setting را وارد کرده تا وارد صفحه تنظیمات شوید. اکنون در هر دو لپ تاپ، از قسمت Network and Sharing center می بایست network group را به HomeGroup تغییر دهید. استفاده از این تاچ پد کار چندان سخت و پیچیدهای نیست، حرکت دست بر روی آن روان است و کلیکهای چپ و راست آن نیز که در قسمت پایینی قرار گرفتهاند به راحتی قابل استفاده هستند. از این رو اگر لپ تاپ شما CPU خوبی ندارد، کار زیادی از دست سایر اجزا بر نخواهد آمد.

هنگامی که قصد خرید بهترین لپ تاپ برای برنامه نویسی را دارید، باید بدانید پردازنده یا CPU از جایگاه ویژهای برخوردار است. در مورد دومین نوع بازی ها، شما می توانید کمی به گذشته بازگردید، بازی هایی مانند Sims 4 (که در واقع دارای یک حالت “Laptop” برای اجرای نرم تر بازی ها بهتر است) را امتحان کنید. ◼ در این مرحله ، می توانید پخش کننده MX را بر روی رایانه شخصی خود نصب کنید ، مانند این که برنامه دیگری را از Google Play در دستگاه اندروید خود دانلود کنید. این مدل از قیمت نسبتا زیادی برخوردار میباشد ، اما اگر کیفیت و برند لپ تاپ برای شما اهمیت دارد ، این مدل بهترین لپ تاپ گیمینگ مخصوص بازی میباشد که می توانید آن را خرید کنید .

همه برنامه نویسان به ویژه آنهایی که تجربه بیشتری دارند، میدانند که داشتن یک لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی، فرآیندها را سرعت بخشیده و باعث افزایش بهره وری برنامه نویس میشود. مشکل از جایی شروع میشود که صدها لپ تاپ با چنین مشخصاتی وجود دارند، اما در نهایت کدام میتواند دقیقا همان لپ تاپی باشد که شما به آن نیاز دارید؟ اگر چیزی قدیمی تر از هسته فعلی Intel 10th Gen Core را مشاهده کردید (شماره مدل با 10 شروع می شود) یا با قدرت کمتری بود ، کمی پس انداز کنید. زمانی که تصمیم به خرید تبلت می گیرید و میان تبلت اندرویدی و ویندوزی دچار تردید می شوید، با پرداختن به دلایل نیاز خود به خرید تبلت و اشراف به نقاط قوت و ضعف هر کدام از این محصولات کامپیوتری قادر به انتخاب راحت تر خواهید بود.

این لپتاپ، به عنوان یکی از بهترین لپ تاپ های جهان ، با وزن 2.6 کیلوگرمی، اندازهی معقول و خوبی نسبت به رقبای خود دارد که برای جابهجایی دائمی هم مناسب است. این تفاوت قیمت مخصوصاً در لپتاپهای اقتصادی دیده میشود که ایسوس دارای قیمتهای پایینتری نسبت به لنوو است. در این قیمت کاربران بیشتر به دنبال نوت بوکی هستند که بازدهی گرافیکی خوبی داشته باشد. بنابراین برای باز کردن سریع نرم افزارها نیاز به حداقل رم مناسب برای برنامه نویسی دارید تا هنگام اجرا، سریعا از رم فراخوانی شوند. برای انتخاب یک لپ تاپ مناسب برنامه نویسی باید به دنبال چه چیزهایی باشید؟

دیدگاهتان را بنویسید