همه چیز درباره اختراع رایانه

در مانیتورهای مخصوص بازی کیفیت صفحه نمایش مهم نیست و بیشتر زمان پاسخگویی اهمیت دارد. به عنوان نمونه اگر از کاربرانی هستید که کار طراحی گرافیک انجام میدهید کیفیت صفحه نمایش برای شما بسیار اهمیت دارد. اما فقط یک کامپیوتر بلند به کابل بالای 18 اینچ احتیاج دارد. این رایانه ها معمولاً دارای هزاران CPU، اتصالات درونی سرعت بالای سفارشی، و سخت افزار ویژه هستند. اولین لپتاپ ها، مثل Grid Compass، با استفاده از باتری این نیاز را برطرف کردند – و با ادامه مینیاتورسازی منابع محاسبه و پیشرفت های عمر باتری قابل حمل، رایانه های حمل پذیر در سال های 2000 محبوبت فزاینده ای یافتند.

این نکته، منجر به این واقعیت مهم میشود که کل برنامه ها (که چیزی جز فهرست هایی از این دستورات نیستند) را میتوان به عنوان فهرست هایی از اعداد، نمایش داد و برنامه ها مثل داده های عددی، درون رایانه قابل اداره هستند. این دستگاه برپایه انتگرال گیرهای مکانیکی جیمز تامسون و تقویت کننده های گشتاور اختراع شده توسط اچ. 6) خروجی های ONBOARD : بعضی از مادربردها بردها را به صورت روی برد دارند که خروجی این بردها روی مادر برد خواهند بود. کپی­رایتینگ هنر نوشتن متن در بازاریابی است که به هدف ترغیب کاربر برای انجام اکشن (مثلا خرید محصول) صورت می­گیرد.

تقویت محتوا که به آن “Lead Magnet” هم گفته می­شود روشی از بازاریابی تهاتری است که در ازای آدرس ایمیل کاربر، به او محتوایی را ارائه می­کند. یعنی هر بار که کاربر به اینترنت متصل میشود، شرکت ISP یکی از آدرسهای آی پی موجود در مخزن آی پیها را تصادفا انتخاب و به او اختصاص میدهد. گزارش 1945 او “ماشین حساب الکترونیکی پیشنهادی” اولین تصریح سازی از چنین دستگاهی بود. در واقع فروش اولین کامپیوتر شخصی نیز مربوط به یک ماشین حساب بود که در مجله ساینس و توسط شرکت هولت پکارد اتفاق افتاد.

این دستگاه در اصل نخستین کامپیوتری بود که تحولی عظیم در این حوزه ایجاد کرد. اختراع کامپایلر کار برنامهنویسی را بسیار تسهیل کرد و ارمغانآور عصری بود که اجرای برنامههای مشابه روی ماشینهایی با طراحیهای مختلف امکانپذیر بود. این ابزار در سال ۱۹۰۱ در کشتی بهگل نشستهای در جزایر یونان کشف شده بود. در این مقطع، باید یک برنامه برای GPU ایجاد شود. GPU (واحد پردازش گرافیکی) برای ایجاد و ارائه عناصر برای نمایش های بصری سه بعدی استفاده می شود. کلاس A: بزرگترین کلاس و بهازای هر شبکه ۱۶.۷۷۷.۲۱۶ آدرس آی پی ارائه میدهد.

در فرآیند پیادهسازی WebGL به مفاهیمی اشاره شد که ممکن است برخی از افراد آشنایی کافی را با آنها نداشته باشند، بنابراین در ادامه مطلب «WebGL چیست» و آموزش WebGL ، شرح مختصری از این مفاهیم پایه ارائه شده است. بهغیر از افرادی که در این مطلب نام آنها ذکر شده است، افراد دیگری هم هستند که نامی از آنها در متن برده نشده است. قیمت سخت افزار های نسل پنجم کامپیوتر ها به شدت کاهش یافت و خرید کامیپوتر برای افراد راحت تر شد. بعد ها این مبنا به مبنای دو تغییر یافت که خود باعث شد وزن و حجم کامپیوتر تا حد خوبی کاهش یابد.

یک ابزار برای انجام این کار، سیگنالی به نام وقفه است، که به تناوب باعث توقف اجرای دستورات فعلی رایانه و انجام کاری دیگر میشود. یک رایانه امروزی معمولی میتواند میلیاردها دستورالعمل را در ثانیه (گیگافلاپس) اجرا کند و طی سالیان سال کار، به ندرت اشتباهی مرتکب میشود. 1. خواندن کد برای دستورالعمل بعدی از سلول مشخص شده توسط شمارنده برنامه. پیشرفت بزرگ بعدی در توان محاسباتی با ظهور مدار مجتمع بدست آمد.

سامانه SAGE ارتش امریکا اولین مثال از یک چنین سیستم مقیاس بزرگی بود، که منجر به ظهور تعدادی از سیستم های تک منظوره تجاری مثل Sabre شد. دستورالعمل هایی که شمارنده برنامه را تغییر میدهند اغلب به عنوان “پرش” شناخته میشوند، و حلقه های تکرار (دستورالعمل هایی که توسط رایانه تکرار میشوند) و غالباً اجرای دستورالعمل شرطی را، ممکن میسازند (هردو مثال هایی از جریان کنترل هستند). دنباله عملیاتی که واحد کنترل جهت پردازش یک دستورالعمل طی میکند، خود شبیه یک برنامه کوچک رایانه ای است، و در واقع، در برخی طراحی های پیچیده تر CPU، یک رایانه کوچکتر دیگر به نام ریزدنباله ساز وجود دارد، که یک برنامه ریزکد را اجرا میکند و باعث وقوع تمام این اتفاقات میشود.

رام معمولاً برای ذخیره دستورالعمل های راه اندازی اولیه رایانه استفاده میشود. ابتدا ماشین رمزنگاری آلمانی، اِنیگما، با کمک بامب های الکترومکانیکی که اغلب توسط زنان کنترل میشدند، مورد حمله قرار گرفت. پایداری این برد به دلیل استفاده از آیسی FTDI/USB است که بر روی آن قرار دارد، همچنین بدلیل استفاده از قطعات SMD سطح آن بسیار صاف است و در انواع پروژه ها قابل استفاده است.برنامه ریزی این برد دقیقا مانند Ardunio UNO است . در نسل اول کامپیوتر ها شما برای برنامه نویسی نیاز به داشتن دانش ماشینی داشتید ولی در نسل دوم، کد های برنامه نویسی برای کامپیوتر ها قابل فهم بودند.

در دانشگاه منچستر، تیمی تحت هدایت تام کیلبرن با استفاده از ترازیستورهای تازه طراحی شده، به جای دریچه ها، ماشینی را طراحی کردند و ساختند. بنابراین اغلب ممکن است که از کامپایلرهایی متفاوت برای ترجمه یک برنامه زبان سطح بالا به زبان ماشینی انواع متعددی رایانه استفاده کرد. بدون آدرس IP هیچ کامپیوتر، روتر، گوشی و دستگاه دیگری نمیتواند به اینترنت متصل شود، زیرا هویت یا آدرسی ندارد که بتوان آن را شناسایی و با آن داده تبادل کرد. نوع دیگری از مودم ها، مودم خارجی (external modem) نامیده می شود که برد الکترونیکی آن درون جعبه مخصوصی قرار داشته و در خارج از کامپیوتر قرار می گیرد که توسط کانکتور DB 9 به یکی از پورتهای سریال کامپیوتر متصل می شود.

زاویه دید به شما این امکان را میدهد تا حتی اگر دقیقا در مقابل صفحه نمایشگر رایانه قرار نداشته باشید، هنگام نگاه کردن به آن از زوایای گوناگون نیز بتوانید جزئیات تصویر را با کیفیت بالایی تماشا کنید. 3. تبدیل شکل به یک تصویر بیتمپ (Rasterization). کامپیوترهای آنالوگ لزوما نیازی به منبع تغذیهی برق ندارند.چه کسی نخستین کامپیوتر را اختراع کرد؟ کامپیوتر یکی از دو چیز برجستهای است که بشر در سدهٔ بیستم اختراع کرد. تست A/B که به تست split هم معروف است، یکی از محبوبترین تکنیکهایی است که برای ارزیابی عملکرد به کار میرود.

لاقل هفت مورد از این ماشین های جدیدتر بین 1953 و 1957 تحویل داده شدند، که یکی از آنها به آزمایشگاه ها شل در آمستردام داده شد. در نسل پنجم کامپیوتر ها از حافظه های نوری کم حجم و با گجایش زیاد استفاده می شود. ترانزیستور ها تا ده سال پس از اختراع در کامپیوتر ها به کار برده نشدند اما پس از گذشت ده سال نسل دوم کامپیوتر ها روی کار آمدند. بعضی رایانه ها بگونه ای طراحی شده اند که کار خود را با یک پیکربندی چندپردازشی، میان چند CPU تقسیم کنند، تکنیکی که قبلاً فقط برای ماشین های بزرگ و قدرتمندی مثل ابررایانه ها، بزرگ رایانه ها و سرورها استفاده میشد.

دیدگاهتان را بنویسید