6 ميانبر کیبرد که باید بلد باشید

جدیدترین تحول در تکامل کامپیوترها، ساختن وسایل ضبط اطلاعات با قابلیت دسترسی مستقیم (Direct Access Device) در این نسل بود.به این ترتیب کاربران توانستند به هر یک از اجزا اطلاعات ذخیره شده در یک مجموعه عظیم اطلاعاتی ، در کسری از ثانیه دسترسی پیدا کنند.علاوه بر آن در این نسل از کامپیوتر ها، سعی شده که قطعات مدارها را هرچه کوچکتر و با حجم کمتر بسازند و بدین ترتیب مدارهای مجتمع (Integrated Circuits(IC)) به وجود آمدند.

این کامپیوتر ها از سال ۱۹۶۵ وارد بازار شدند و می توانستند یک میلیون عمل را در یک ثانیه انجام دهند. یک ترتیب موازی اتصال دهنده های الکتریکی می باشد، هر کدام از آنها با دیگری تراز می شوند به طوری که هر پایه از یک اتصال دهنده با پایه نسبی دیگری متصل می شود. نکته : با تکنولوژی سال 2004 یک چیپ ( IC پیشرفته ) مربع شکل سیلیکون (Silicon Chip) به ابعاد نیم میلیمتر می تواند حاوی تمام اجزای اصلی تشکیل دهنده انیاک باشد .

Grand Theft Auto: San Andreas جی تی ای 5 یا GTA v یکی از سرگرم کننده ترین و بهترین بازی ها در سبک گانگستری و ماشین سواری می باشد و توسط شرکت راک استار گیمز که توسعه دهنده و سازنده این بازی است ساخته شده. از ماشین های معروف این نسل می توان IBM 1401 ،IBM 1620 و IBM 7000 را نام برد. 4.کلیه برنامه ها به زبان ماشین ، نوشته می شد. این دانشمند برجسته از سال 1837 اقدام به توسعه این ماشین کرد، ماشینی که می توان نام آن را اولین کامپیوتر جهان گذاشت. در نسل اول کامپیوتر ها از زبان های سطح پائین که در آنها آشنایی با جزئیات فنی ماشین ضرورت داشت استفاده می شد.

پنتیوم، نسل پنجم پردازنده های شرکت اینتل دارد به آرامی به پایان خود نزدیک می شود. نسل پنجم کامپیوترها که ایده آن اولین بار توسط ژاپنی ها در سال 1980 مطرح شد، ساختن کامپیوترهایی را پیشنهاد می کند که بتوانند بیاموزند ، استنباط کنند و تصمیم بگیرند و بطور کلی رفتاری داشته باشند که معمولا در حوزه منطق و استدلال خاص انسان قرار دارد و به عبارت ساده تر هوشمند باشند. معروف ترین کامپیوتر این این نسل IBM 360 می باشد. نسل: اولین نسل کامپیوتر مانندها ، که در اوایل دهه ۱۹۵۰ عرضه شدند براساس لامپهای خلاء بودهاند. شکی نیست هر زبانی که تا به امروز پا به عرصهی IT گذاشتهاند به نوبهی خودشان مهم بودهاند و بعضیهایشان هنوز هم مهماند.

فولدر ها یا پوشه ها هم که اصلآ از آیکون شان مشخص است. برندهای زیادی در این زمینه فعالیت دارند که اگر دادهها و اطلاعات ذخیره شده برای شما اهمیت دارد، باید به نام آشناترین آنها اعتماد کنید زیرا طول عمر هارد و کیفیت آن به برند آن بستگی دارد. Pillars of Eternity از یک طرف داستان جذابی برای تعریف کردن دارد ولی خب مهمترین ویژگی آن، چیزی نیست جز گیم پلی سرگرمکننده و عمق بالای المانهای نقش آفرینیاش؛ به طوریکه خیلی راحت میتوانید شخصیت دلخواه خودتان را بسازید و با انواع و اقسام مهارتها و ارتقاهای موجود، او را دقیقا به کاراکتری که مدنظر دارید، تبدیل کنید.

برنامههای ذخیره شده جهش بزرگی رو به جلو بود و سال 1952، برنامهنویسی به نام «گریس هوپر» (Grace Hooper) نخستین «کامپایلر» را اختراع کرد؛ برنامهای کامپیوتری که میتوانست دستورات نوشته شده به «زبان برنامهنویسی» را به کد دودویی (باینری) قابل فهم برای دستگاه ترجمه کند. اگرچه Perotto برای ایتالیا کار بسیار بزرگی کرد اما متاسفانه ایتالیایی ها نتونستن این بازار وسیع رو تو دست شون بگیرن و همونطور که می دونید الان بهترین سخت افرا های ، بهترین نرم افزار ها و بهترین گوشی ها در شرکت های امریکایی تولید میشن . هر سه نوع از کیس های استوک دارای پیکربندیهای مختلف میباشند که شما میتوانید با توجه به بودجه و هدف استفاده از کامپیوتر بهترین گزینه را انتخاب کنید.

نقاط کوانتومی که ذراتی نانومقیاس از نیمهرسانا بوده که درون آن شامل الکترون و حفره است. برنامه ها و سیستم های عامل رایانه ای اصلاح شدند تا شامل توانایی تعریف و دسترسی به منابع سایر رایانه ها در شبکه بشوند، مثل دستگاه های جانبی، اطلاعات ذخیره شده و مشابه آن، به عنوان توسعه هایی از منابع یک رایانه منفرد. ، باند 64 بیتی اطلاعات و مجموعه دستور العمل های MMX بود. لازم به ذکر است که چنانچه سرعت خودرو زیاد باشد و راننده اقدام به Reset کردن سیستم کند، بررسی و آنالیز اطلاعات به مسافتی بیش از چهار صد متر نیاز دارد لذا اگر در سرعت بالا اقدام به صفر کردن کامپیوتر نمودید، در نظر داشته باشید که قطعا آنالیز اولیه به مسافتی بیش از چهارصد متر نیاز دارد.

بنابراین، در ادامه پیش از تعریف رندرینگ شتابیافته سختافزاری در مطلب «WebGL چیست»، نیاز به ارائه مقایسهای از CPU و GPU وجود دارد. البته در حال حاضر بعید است که هکرها و سارقان به کامپیوتر کوانتومی دسترسی داشته باشند. در حال حاضربخش های مختلف انیاک در دانشگاه پنسیلوانیا ، موزه ملی تاریخ آمریکا در شهر واشنگتن (National Museum of American History) ، موزه تاریخ کامپیوتر کالیفرنیا (Computer History Museum) ، دانشگاه میشیگان ، موزه توپخانه آمریکا در مریلند (U.S. شکست های پی در پی ایتانیوم در برابر موفقیت های پی در پی ای.ام.دی که عملا از زمانی که پردازنده های اتلون را وارد بازار کرده تا به حال تغییر استراتژی خاصی نداشته بسیار قابل توجه است خصوصا اگر “نقشه راه” پردازنده های پنتیوم را نگاه کنید تا متوجه شوید اینتل چند بار در معماری پردازنده های خود تغییر عقیده داده است.

در این مورد خاص کلک همیشگی گمراه کردن مردم و رسانه ها با نامگذاری های پیچیده نیز مانند ماجرای پردازنده های Pentium M و کمپین تبلیغاتی Centrino که باعث شده بیشتر مردم فکر کنند سنترینو یک پردازنده است نگرفت و عموم جامعه آی تی امروزه می دانند که معماری EM64T اینتل درواقع همان AMD64 ای.ام.دی است که نامش عوض شده تا کسی متوجه نشود که اینتل دارد عملا از تکنولوژی شرکت رقیب اش درس می گیرد. ترانزیستور از لامپ خلاء به مراتب کوچکتر است به انرژی کمی نیاز دارد حرارت کمتری تولید می کند و ارزان تر نیز هست.

اگر به هر دلیلی نقطه مرکزی از کار بیافتد کل شبکه از کار باز می ایستد ، به همین دلیل معمولا هاب را از نظر فیزیکی در یک تابلوی مخصوص معروف به Rack نصب می کنند . نگهداری و در معرض نمایش برای بازدید عموم قرار دارد . هر ۶ ماه یکبار کامپیوترها بادگیری شوند تا گردوغباری که روی قطعات سختافزار وجود دارد از بین بروند تا کارایی و عمر آنها بالاتر برود. ۱۵٫ در قدم بعدی بر روی Project کلیک کنید. مانیتورها نیز مانند تلویزیون در اندازه های مختلف موجود هستند.

در مؤسسات دولتی و شرکتهای خصوصی برای انجام امور غیر علمی نیز به کار گرفته شدند. این سرعت اگرچه کمی حیرت آور و گیج کننده است اما در مقابل کامپیوتر های نسل چهارم (کامپیوتر های امروزی) که به راحتی چند میلیارد عمل ریاضی را در یک ثانیه انجام می دهند، کودکانه به نظر می رسد! نسل چهارم همچنین از حافظه نیمه هادی (Semiconductor) ومیکرو پروسسور (Microprocessor) ، سیستم های محاوره ای (Interactive System) ، پردازش مستقیم و شبکه های کامپیوتری (Computer Network) بهره جسته است. چه سرویس ها و خدماتی برروی شبکه ارائه خواهد شد؟ 7. از حلقه های کوچک مغناطیسی به عنوان حافظه در آنها ، استفاده می شد.

کسانی که برای تحصیل به مهندسی کامپیوتر روی می آورند، می توانند تا مقطع دکترا تحصیل کنند و گرایش های مختلف را برای درآمدزایی و شغل مانند سخت افزار یا نرم افزار انتخاب کنند. چرا که با کاهش قیمت سخت افزار ، مخارج استفاده از کامپیوتر به مراتب از قیمت خود آن بیشتر خواهد بود . در هر شهری POP، یک قفسه(rack) پر از مودم هایی است که مشتریان ISP از طریق شماره گیری به آن وصل می شوند. نسل اول 6000 مؤلفه وجود داشت که با بکاربردن ترانزیستور100000 مدار درهمان حجم کار می کرد. می گویند اگر پیشرفتی را که صنعت کامپیوتر داشته است، صنعت اتومبیل سازی می داشت امروزه اتومبیل هایی داشتیم به اندازه یک سرسوزن، به قدرت یک نفتکش و با سرعت!

پس بسیاری از کاربران وقتی در یک صفحه بلند بالا دنبال یک کلمه می گردند، وقتشان را به شدت تلف می کنند. در نسل پنجم کامپیوترها، به سادگی استفاده کاربران از کامپیوتر وبرنامه نویسی توجه بسیار زیادی شده است. در نتیجه یک عکس یک فایل است. هم وبلاگ و هم وب سایت می تواند متعلق به یک نفر، چند نفر یا یک شرکت هم باشد در نتیجه مالکیت یا مخاطب یک نشانه برای تمیز دادن وبلاگ از وب سایت نیست.

انیاک را می توان براستی پدر بزرگ کامپیوترهای امروزی دانست . محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی عموماً به دو دسته بزرگ تقسیم میشوند: سیستم های قاعده-بنیان و سیستم های شناسایی الگو. رده: کامپیوتر را میتوان به ردههای سوپرکامپیوتر ، کامپیوتر بزرگ ، سوپرمینی کامپیوتر ، مینی کامپیوتر ، و میکروکامپیوتر تقسیم کرد. شوجی آریزومی (Shoji Ariizumi) که یکی از همکاران ماسوکا بود، فرایند پاک کردن این حافظهها را با فلش زدن دوربینهای عکاسی مقایسه کرد و بنابراین اصطلاح حافظه فلش به وجود آمد.

این مقایسه گرچه بیشتر طنزآمیز است اما هرگز اغراق آمیز نیست. توسعه و پیشرفت سخت افزار کامپیوترهای فعلی، در مقایسه با نسلهای قبلی با بررسی چند عامل نظیر سرعت ، اندازه، هزینه و ظرفیت حافظه روشن می گردد. 2حافظه آنها دارای ظرفیت 2000 تا 4000 کلمه بود. 6. دارای حجم بسیار کمتری بودند. از سال ۱۹۶۰ فناوری ترانزیستور در ساخت کامپیوتر به کار گرفته شد و باعث طراحی و ساخت کامپیوتر های نسل دوم شد که سرعت بسیار بیشتر و حجم کمتری داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید